Sosyal Medyadan Yürüme, Meriçlik ve Hatalar Üstüne

Sosyal Medyadan Yürüme, Meriçlik ve Hatalar Üstüne

Geçen günki fakbadi yazıma biri ekşi sözlük üstünden mesaj attı. Beni kadın zannederek yürümeye başladı. Ben de sosyal bir test yaptım. Gerçekten erkek-kadın ilişkilerinin canlı kanıtı gibiydi. Altta karşı tarafın yazdıklarından ortaya çıkan mesajlaşma hatalarına bakıp, sosyal medyada yürürken yapılmaması gerekenleri değerlendirelim.

“Üstte” Dakika 1 hata 1. Tanışıyorsunuz ve tanıştığınız anda kadının hiçbir özelliğini bilmeden ilk öğrendiğinizle iltifata giriyorsunuz. Yaşımı öğrenmesiyle bir yükseliyor. O kadın neden benimle değil yazısında anlattığım gibi birçok erkeğin seçim kısıtlılığını gösteren güzel bir örnek.

“Üstte” Daha 15 dktır konuştuğun kadınla seks muhabbetine girip, sevişmek güzel diyorsun. Bilinçaltından kadına şu mesaj gidiyor: “Ben çok çaresizim, yüzünü bile görmediğim kadınla bile yatmaya hazarım.” Mesela demişim ki: “her gördüğüne yazıyorsun” Sanki tasdikler gibi, “evet tabii ben herkese yürüyorum, kadın olsun da çamurdan olsun” moduna giriyor. “Kadın seçen, erkek kendini seçenler içinden tercih edendir.” Burada çok midesiz bir örneği mevcut. Hayal gücüyle kadına yükselebilen bir erkek var.

Düşünün bu bir kadın olsaydı? Sosyal medyadan nasıl yaklaşırdı? Neden o erkeğe çekim duyardı?

Süreçte önce keşfediyor, bir süre okuyor, karşı tarafın entelektüel olduğunu düşünüp, mesaj atıyorlar ve orada da işi yavaştan alıyorlar. Evrimde bize kadınların zeka odaklı seçimler yaptığını gösteriyor. Önceki erkeği çekici yapan kriterlerlde de bir özelliğinizle parlamanız gerektiğini açıklamıştım. Tabiiki adam bir de eli yüzü düzgün biri çıkarsa kadın ihya oluyor. (Benimle etkileşime geçen kadınlardan da hep benzer cevabı aldım.)

“Üstte” bu aşamadan sonra ben “shit testlere” geçtim. Olgun mu, hoşuna giden mi diyorum? Arkadaş benim yaşımı bildiği için otomatik olgun kısımını seçiyor ve testten kalıyor. Sonra saçma şekilde temellendiriyor. Oysaki erkeğin misyonu evrimsel olarak hep genç kadınlara yönelmesidir.

Bu kısım ilginç. Shit-test-2 geliyor benden, olgun kadınla yaptın mı diyorum ve bir anda gerçek niyetini gizlemeye karar veriyor. Biraz zorlayınca iyice savunmaya çekiliyor ve sonunda eski ilişkisinden, 42 yaşında bir kadınla olduğundan bahsediyor. İşte bu! Şimdi analizine bakalım.

 

Hata-1:

Kadına sevişme isteğiyle yaklaşıp, sonra sıkışınca “namuslu” moduna giriyorsun ve kadının bilinçaltına “düşündüğünüzü bile savunamıyor” sinyali gidiyor. Yapılması gereken basitti. Sadece evet demek ve ayrıntı vermemek. Bırakın kadın size yaklaşsın, o size sorsun. Bu yazışmada zaten ben “istiyorum” sinyali gönderiyorum fakat adam bunu doğru değerlendiremiyor.

 

Hata-2:

Sadece evet severim demek yetecekken, bana ayrıntı verip, kendince kendini övüyor: “Ben 42 yaşında kadınla bile oldum.” Bu büyük aptallıktır. Kadının burada merak ettiği başka kadınlar değil, sizin cesaretiniz. Sonradan üstüne gitmeye devam ediyorum, burayı kısa geçeyim:

Sa: sen sözlükten buluştun mu hiç

karanlikruya -> sa: seni ilgilendirmez

hani cesur arkasında duranı seviyoduk

karanlikruya -> sa: olgun seven sensin. ben de sordum

karanlikruya -> sa: ben severim demedim

Sa: senden daha genci sever misin o zaman sorum

karanlikruya -> sa: duruma göre.

Burada hata yaparak benim geçmişimi soruyor ve cevabını alıyor ve sonra çok büyük bir hatayla ben sormadan şunları yazıyor:

Sa:ben çok hoşlandım

Sa:tam 12 yaş büyük kadın beni inanılmaz mutlu etti

Üstte bahsettiğim gibi, hep yaşlı kadını örnek gösterdi hem de ayrıntıya girdi. X2 hata. Ben tabii buradan yakalayıp yüklendim.

Üstte resti çekince iyice saçmalıyor, cevap vermeyi kesiyorum ve arka arkaya şöyle mesajlar geliyor. Düşünün ki o kadın sizi istemiyor ve siz pazarlığa başlıyorsunuz. Ne diyoruz? Arzunun pazarlığı olmaz! Bu şekilde bir kadını elde edemezsiniz. Kadın siz “lütfen” dediniz diye sizinle ilişki kurmaz!

Tek bir cümlemle yalvarmaya başlıyor ve bence bir erkeğin en muhtaç görünen anı:

Sonrasında işte seks yapma isteği vs gibi devam ediyor. Tipik bir hata olarak benim kısa bir cevabıma 10 tane cevap yazdı durdu ve bunlar yalvarma içeriyor. Görmediği kadına bu kadar muhtaç davranan biri neden seçilsin?

Hatta en son “pegging” yapma önerime tamam dedi. Uzatmayarak özetleyelim.

 

Sonuçlar

Bir kadına sosyal medyadan yaklaşırken yapacağınız bütün hatalar mevcut. Burada üstelik pas veren bir kadın varken bile adam yanlış yaklaşmış durumda. Tecrübelerim gösteriyor ki bir kadınla internetten ne kadar çok seksüel konulara girerseniz o iş o kadar çabuk bozuluyor. Ya kadın buluşmaktan vazgeçiyor ya da gerçekten sorunlu bir kadın oluyor ve tek geceden sonra görüşmüyorsunuz

Buluşma teklif ettiğiniz veya aldığınız bir kadınla muhtemelen sevişirsiniz. Tavsiyem bunu internette tüketmemenizdir. Bu tarz sexting olayları ancak o kadınla kısa süreli bir ilişki başladıktan sonra sorunsuz yapılabilir. Öncesinde çok bulaşmayın derim.

Arkadaş günlerdir hala uyanamadı(haha!). Flört etmeye çalıştığı kişinin(benim) yazılarına bile bakmamış. Baksa sitem, twitterım hatta hemen altındaki entry’de podcast ve haliyle sesimi duyabileceği bir kaynak var fakat bakmıyor. Bu hataları yapmayın, o kadın hakkında bilgi toplayabileceğiniz en iyi yer yazdıkları ya da paylaştıklarıdr. Buradan malzeme toplayarak konu açmalısınız, niyetinizi belli etmeli fakat sanal sekse sürmemelisiniz. Ekşi-Sözlük bunun için müthiş bir yer ki kadınlar bu yüzden erkekleri buradan avlıyor. Davarla, entelektüeli ayırabiliyor.

Hatırlatalım: Kadınlar genelde girift seçim yapar, tipiniz ultra iyi değilse; kadının gözünde iyi ile ortalama arasında fark yoktur ve statü, para, zeka, entelektüelite vs. gibi farklı özellikleriniz devreye girer. Zaten bu yüzden tiptense ekşi-sözlükten bakarak karakteriniz hakkında veri topluyorlar.

İlginçtir yaşım hariç hiçbir bilgiye sahip değil, belki 200 kg, çirkin bir kadınım ama umurunda değil. Kafasında hep pornhub–milf kategorisindeki gibi bir kadın mevcut. Olgun kadın fantezili adam olmayın!

Bence erkeğin seçimdeki düşük tercihlerine güzel bir örnek ve aynı zamanda erkeğin hata yapmasına da sebebiyet veriyor. Belki karşısındaki buna değmeyecek bir kadın ama boşuna enerji harcamış durumda ki bu örnekte teknik açıdan bana yani bir erkeğe enerjisini harcamış oluyor. Bu kadar düşmeyin, seçimleriniz olsun.

Erkek normalde kadının güzelliğiyle ilgilenir, burada onun bile olmadığı açık. Bu kadar çaresiz olmayın. İşte düşünün ki kadınlara günde böyle binlerce saçma mesaj geliyor. Siz kadın olsanız kimi ciddiye alırdınız? İşte çoğu bu sebeple kendini olduğundan üstün değerlendiriyor.

 

Kadınlara Tavsiye

Bunu okuyan kadınlara da ders olsun bu, bilin ki o erkek muhtemelen size davrandığı gibi hiç görmediği birçok kadına da benzer davranıyor. Yani özel değilsiniz. Bu çok uç örnek de olsa kendinizi prenses olarak görmeyin. Siz gidersiniz, o erkek gider sizden çok daha çirkiniyle bile seks yapar.

 

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

 

4.7 93 votes
Makaleyi puanlayın.

Karanlikruya

Sitenin psikolojik delisi.

Subscribe
Bildir
guest
15 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Apollo Creed
Ziyaretçi
Apollo Creed
2 Eylül 2020 15:08

En çaylak olduğum dönemde bile bu kadar muhtaç ve aptalca yaklaşmamıştım, kendimle gurur duydum şu an.

Birey
Ziyaretçi
Birey
29 Ağustos 2020 18:00

Bu mesajlarla başarıya ulaşabileceğini düşünmesi beni dehşete düşürdü. Yokluk zihniyetinin tepe noktası. Her gün bende böyle 10 tane mesaj alsam her mesaja yine bir aptal yazdı diye yaklaşırım. Bu tipler yüzünden TR’de sanal mecralardan başlangıç yapmak aşırı zorlaştı. Eli penisinde 31ci biri olmadığını kanıtlamakla geçiyor mesajlaşmalar.

Midye oğlan
Ziyaretçi
Midye oğlan
31 Ağustos 2020 14:32

Merhaba, kadın erkek ve eşcinsel ilişkilerde kıskançlık üzerine bir yazı yazsanız çok mutlu oluruz. Sevgiler

Catherine Earnshaw
Ziyaretçi
Catherine Earnshaw
31 Ağustos 2020 01:23

Ekşide henüz yazar bile olamamış bir çaylak ve kadınım. Topuklu ayakkabılar ile ilgili bir entry girdikten 2 dk sonra hayatım boyunca alabileceğim en saçma mesajı aldım: ”durduk yere ayağını yalamanın ne kadar güzel olacağını düşündürerek hayatımın akışını durdurdun :)” hayatımda aldığım en garip ve gerçekten o anda üstümü bir yorgan… Read more »

Anon
Ziyaretçi
Anon
1 Eylül 2020 22:54

Merhaba sevgilimle eski sevgilim bir yerde aynı ortamda bulunmuşlar birkaç ay kadar sanırım eski 1 dersten tanışıyorlar ama samimi değiller sevgilim adını felan sormadı sizce ona söylemeli miyim öönceden ilişkim olduğunu biliyor sizce söylemeli miyim?(önceki ilişkimde gizli bişeydi kimse bilmiyordu sadece 4 kişi benim yakın çevrem onlarda söylemeyiz diye ayrıldık… Read more »

Anom
Ziyaretçi
Anom
2 Eylül 2020 07:41
Reply to  Karanlikruya

Hayır yakın değiller hatta benimki onu samimi bulmamış.Ve eskisi ile de herkese duyurulmuş bir ilişki yaşamıyorduk gizliydi ve biterken kimseye söylenmeyecek dendi.şimdi söylemeli miyim? Ve sevgilim kişilik olarak dedikodu yapmaz direkt yüzüme söyler böyle bi durumda haksız mı çıkarım yoksa kimse ad soyad belirtmedi diye söylemeyebilir miyim?

Anom
Ziyaretçi
Anom
2 Eylül 2020 07:48
Reply to  Karanlikruya

Bir araya gelmeleri ya imkansız ya %5 lik olay yolda karşılaşmazlarsa veya eskilerle buluşmalık bir araya gelmezlerse asla asla karşılaşmazlar.Ve şu an 1 yıl olmak üzere ilişkim şimdi söylenmeli mi? Olurda iş evliliğe giderse söylemeli miyim?

Ailenizindişçisi
Ziyaretçi
Ailenizindişçisi
3 Eylül 2020 16:17

Abi 163 boyundayim kendimi gelistirirsem sence sevgilim olabilir mi? Yaş 19 diş hekimliği kazandim bu yil. Sevgiliden kasıt kendi iş çevreme göre görece genç ve güzel kizlarla sağlam bir ilişkim olur mu? Zamanımı hep kendime yatirim yaparak geciriyorum bu sıralar

Ailenizindişçisi
Ziyaretçi
Ailenizindişçisi
5 Eylül 2020 17:38
Reply to  Karanlikruya

Aynı konumdan kasıt nedir? Boyum mu ? Işim mi?

Ailenizindişçisi
Ziyaretçi
Ailenizindişçisi
5 Eylül 2020 19:18
Reply to  Karanlikruya

Tamam teşekkür ederim yazdigin için

kararsiz
Ziyaretçi
kararsiz
4 Eylül 2020 10:01

Bugün bir kişisel gelişim videosu izledim temelde kafanızda sonlanmayan şey varsa sonlandirin diyordu.gitmeyi düşündüğün yere git açılmayı düşündüğün kıza açıl gibi ben bi kaç ay önce bir ayrılık yaşadım bitince son bi şans daha denemek için konuşmak istedim turlu hakaretler yedim bende bunları görünce birdaha konuşmama kararı aldım ve cevap… Read more »

15
0
Would love your thoughts, please commentx
()
x